До 50 - ї річниці створення ДЮСШ відділу освіти.

 
 

До 50 - ї річниці створення ДЮСШ відділу освіти.
 

 

До початку 1985 року популярність класичної боротьби в спортивному клуби "Ювілейний" почала знижуватися. Пов'язано це, насамперед, з тим, що відділення з різних причин покинули провідні тренери: трагічно загинули Протас Р. П. і Шмаренков М. П., пішов працювати на виробництво Корець Б. П., змінили місце проживання Седченко Л. В. і Киса В.В. Залишались лише два тренера з досвідом роботи з дітьми Дурнєв Н.В. і Резунов Ц. Р.

 Своїми особистими спогадами поділився Меркушев М. А.

« У спортивному клубі, в дитячій спортивній школі тоді вже декілька років працював Шутенко Є.А. на посаді методиста. Відчувалося, що людина  в пошуках серйозної роботи та  горить бажанням робити більш серйозні справи. Так, у нього виникла пропозиція відкрити групи дзюдо в ДЮСШ. Цей вид спорту саме набирав популярності в СРСР.

У спортивному клубі вже працювали групи дзюдо в Інгульському рудоуправлінні. Нежура О. А. в цей час навчався в Кіровограді , бачив ці групи і, напевно запропонував Шутенко свої сили в цьому напрямку. Свою ідею вони виклали голові СК Шапошникову В. І. і питання відкриття було винесено на засідання президії СК.

Питання було непросте: новий вид спорту відсутність тренерів, традицій і т. д., а ще відкриття груп дозволяв тільки Центральна рада, яка фінансувала школу.

Президія була «спекотною». Практично «ховали» класичну боротьбу, а за очками в огляді ЦР ФіС це був другий вид спорту. Були «за» , були і «проти» але питання вирішили позитивно – Шутенку Є.А. було надано право на експеримент і відкриття груп дзюдо, але поки не відділення. Пізніше буде ліквідоване відділення класичної боротьби, а його наступником стане відділення дзюдо. У залі "Будівельник" нової секції був виділений один з килимів, і життя закипіло».

 У  грудні 1987 році відбулася перша матчева зустріч спортсменів СК «Ювілейний» і КФК Інгульського рудоуправління. У 1988 році вперше приймуть участь в обласній Спартакіаді школярів де почнуть завойовувати перші нагороди. Тренерами в цей час працювали Шутенко Є.А., Парюшкін В., Козлов В.І., Кувалдін С.А. За часи роботи секції в СК «Ювілейний» 121 раз спортсмени ставали переможцями та призерами змагань різного рівня. Найбільш вдалими виступи були у Книша Євгена, Юлдишева Олега, Шарапатової Олени, Какуші Оксани, Оленіної Олени, які увійшли в історію відділення дзюдо. У 1991 році Шарапатова Олена та Оленіна Олена були включені в традиційну шестірку кращих спортсменок.

У стінах відділення підготовлені Книш Станіслав – майстер спорту України з боротьби самбо, дзюдо, бронзового призера Всеукраїнської універсіади; Книш Євген -  майстер спорту, срібний призер Світу з рукопашного бою; Книш Геннадій – майстер спорту, чемпіон України з боротьби самбо; Андруцька Євгенія – майстер спорту, дворазова чемпіонка Світу з рукопашного бою; Каліян Сергій – майстер  спорту, чемпіон України з боротьби самбо, Клепіков Василь – майстер спорту, чемпіон України з рукопашного бою.

 

 

 

 

 

 

 

 Создан 08 ноя 2016